შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის ბათუმის საქალაქო სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 23 იანვარს ბათუმში მომხდარ ინციდენტთან დაკავშირებით, 1991 წელს დაბადებული ი.ფ., მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, დევნის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული მონაწილეობდა ბათუმში, ერას მოედნის მიმდებარე ტერიტორიაზე, არასამთავრობო ორგანიზაცია „ალტერნატივას“ და პარტია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის“ ახალგაზრდული ფრთის წარმომადგენლების მხრიდან აჭარის უმაღლესი საბჭოს დეპუტატის - ირაკლი ჩავლეიშვილის წინააღმდეგ მიმდინარე აქციაში. ი.ფ.-მ დეპუტატის მიმართ განახორციელა დევნა და ურნიდან ნაგავი თავზე გადააყარა.
მომხდარ ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 156-ე და 239-ე მუხლებით მიმდინარეობს, რაც დევნასა და ხულიგნობას გულისხმობს.

The officers of Batumi Police Division under Adjara Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities, detained I.P. (DoB 1991) in connection with the incident that took place in Batumi. The mentioned person was taken under arrest on the basis of the relevant court decision on the charges of persecution.
Investigation established that detainee participated in the protest rally held against Adjara Supreme Council member - Irakli Chavleishvili, organized on the territory of Era Square by non-governmental organization “Alternative” and youth wing of the “United National Movement” political party. I.P. chased after MP of the Supreme Council of Adjara and emptied the garbage bin over his head.
Investigation regarding the mentioned fact is in progress on the fact of persecution and hooliganism, articles 156 and 239 of the Criminal Code of Georgia.